Ozdravný pobyt Rokytnice 2019

29.4.2019 děti ze 3. a 4.třídy odjely na ozdravný pobyt do Rokytnice nad Jizerou.

30.4.2019 – 1.den

Ráno v 7,45 hodin odjely děti autobusem směr Krkonoše.

Děti již stavěly  autobusem na svačinku a pokračují v cestě.

Dojezd na chatu byl v 11,00 hodin.

Oběd: bramborová polévka, maso na paprice, rýže

Odpoledne přestalo pršet a děti se vydaly na procházku, prozkoumat les.

Před večeří se děti seznámily s programem na následující den.

Večeře: uzené maso, bramborová kaše

30.4.2019 -  2.den

Děti se probudily do slunečného rána. Dnes je čeká den plný kouzel a čarování. Je přeci filipojakubská noc a den pálení čarodějnic – lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. Nejprve se děti posilnily snídaní.

Po svačině děti vyrazily do lesa. Hledaly čarodějné indicíe.

Na hřišti malí čarodějové a čarodějnice soutěžili. Po soutěžích odpočívali. Další disciplínou bylo: „Hledej po hmatu“ :-D Nakonec vařili čarodějný lektvar. Čarodějnické odpoledne: hledání čarodějnického doupěte pomoci mapy kterou děti získaly od Čarodějnice Elvíry. Děti vyráběly čarodějnické koště. Poté vyráběly kouzelný filipojakubský lektvar, děti musely nasbírat ingredience: 3 pampelišky, 5sedmikrasek, 2kaminky, 1šišku, 4zelené lístky, poté se přidaly tajné ingredience od Elvíry a začaly čarovat: čáry máry abraka, ať rozestoupí se oblaka, ať se země zachvěje a dobře se dnes čaruje. Čáry máry fuk. Následovaly čarodějnické soutěže, nakonec si každý hmatem vylovil sladkou odměnu z kouzelného pytle.

Oběd: kuřecí vývar s nudlemi, bramborový knedlík, maso a špenát

Večeře: obalovaný květák, brambory

1.5.2019 – 3.den

Další den nám počasí vyšlo a tak děti navštívily pašeráckou stezku, kde si zdokonalovaly vědomosti o přírodě na naučných tabulích.

Odpolední svačina venku – taková dobrota :-D

2.5.2019 – 4.den

Počasí: neprší, ale je zataženo. V Rokytnici je 10°C. Děti se oblékají a vyráží na další výpravu. Celé dopoledne si děti hrály v lese.

. Odpoledne na hřišti.

Oběd: frankfurtská polévka, rizoto s masem a zeleninou

Večeře: rajská omáčka, maso, těstoviny

3.5.2019 – 5.den

Hledání pokladu

Oběd: hovězí polévka s krupicí, guláš, houskový knedlík

Večeře: savojský řízek, šťouchané brambory, zelný salát

4.5.2019 – 6.den

Děti se ráno nasnídaly a vyrazí na cestu cca v 8,30 hodin. Předpokládaný návrat je mezi 11,00 a 12,00 hodinou.