Ozdravný pobyt Kytlice 2014 – „Pirátská platba za diamanty“

Dne 9.5.2014 odjelo 29 dětí na ozdravný pobyt do Kytlice v Lužických horách.

9.5.2014 :

Po příjezdu na místo jsme se ubytovali. K obědu byla rajská polévka, bramborová kaše a rybí filé. Potom  jsme vyrazili na průzkum terénu.Počasí zatím moc nepřeje. Střídavě svítí sluníčko a prší. K večeři byly špagety a zbruf se sýrem. Děti si pochutnaly. Chodily si přidávat.

10.5.2014 :

Dnes ráno jsme vstali do slunečného dne. K snídani byla šunka,sýr,máslo, rohlík,křupinky a mléko. Dopoledne jsme byli v lese u Kamenice. K obědu byla zeleninová polévka, bramborový knedlík, pečené maso a špenát.

Odpoledne posilněni svačinkou jsme se vydali do Kytlice k rybníku podívat se na kytlického vodníka. Cestou jsme se zastavili na nanuky. Celé odpoledne nám svítilo sluníčko. K večeři děti měly rizoto se sýrem a okurkou.

11.5.2014:

Po propršelé noci vstáváme do slunného rána. K snídani děti měly koblihu, šáteček, chléb s máslem a med, křupinky s mlékem.

Na pokoji spíme, nebo si hrajeme. K obědu děti čeká frankfurtská polévka, kuře na paprice a kolínka. Právě odchází děti do lesa směr Lesní rybník  u Kamenice. .Odpolední vycházka v lese byla kratší pro nepřízeň počasí. Odpoledne si děti vyráběly pirátský dalekohled. K večeři byly borůvkové knedlíky s tvarohem. Znavené děti ulehly do postýlek.

12.5.2014 :

Po vydatné snídani děti vyrazily směr Kytlice.

K obědu jsme měli výbornou brokolicovou polévku, přírodní kuřecí řízek se šťávou , šťouchané brambory s cibulkou. Odpoledne se nám umoudřilo na chvíli počasí a tak jsme řádili na hřišti. . Vyráběli jsme si pirátská trička a lodě. K večeři jsme si opekli buřtíky a  v mezičase si zahráli i fotbal. Škoda, že nás tak zlobí počasí. Večer děti splnily další úkol a tak je čekala odměna do své pirátské truhly.

13.5.2014 :

Ranní vycházka nás zavedla do lesa u Dolního Falknova.

K obědu jsme měli hovězí vývar, rajskou omáčku s masovou kouličkou a houskový knedlík. Počasí si z nás dnes tropilo žerty a celý den se střídal déšť a sluníčko. Odpoledne jsme tedy zahájili maškarním rejem. Po té následovala pěvecká soutěž „Škola v přírodě hledá talent“. Ještě před večeří jsme se šli projít do lesa. Po večeři – francouzských bramborách s červenou řepou si ještě děti uložily do svých truhliček další diamant za splněný úkol a byly odměněny sladkou odměnou. .

14.5.2014 :

Ráno nás opět probudil déšť a provázel nás celý den. Dopoledne se počasí trochu umoudřilo a tak jsme šli na procházku do lesa.

Po obědě na děti čekalo překvapení v podobě hledání pokladu kapitánů Černovouse a Davy Jonese z lodi Bludný Holanďan. Děti zachránily loď Jacka Sparrowa Černou Perlu a získaly poklad. Ale i malí piráti se musí posilnit. Před závěrečným vyhodnocením pokladu děti musely projít ještě jednou zkouškou – složit pirátské pexeso. Závěrečné putování za pokladem bylo  ukončeno pasováním na piráty. Děti získaly zlatý diamant a zítra nás čeká poslední disciplína a ukončení celé plavby.

15.5.2014 :

Vstáváme do deštivého rána. Je tu 5 stupňů. Snad se počasí umoudří a poslední den si také užijeme. Děti jsou v pořádku. Nikdo není nemocný. Některé děti mají rýmu a pokašlávají. Dopoledne vyrážíme na poslední vycházku do lesa a na hřiště.

K obědu děti měly zeleninový vývar, Segedínský guláš a knedlíky. Odpoledne děti splnily poslední úkol v pirátské plavbě za diamanty. Po té byly děti pasovány na piráty, získaly odměny. Sladkou tečkou po smaženém květáku s bramborovou kaší byly výborné nanuky. Máme zabaleno. Ráno po snídani vyrážíme zpět domů do Lovosic. Předpokládaný příjezd je kolem 11 hodiny.

Vzkaz rodičům :

Celý týden utekl jako voda. Děti už dávno spokojeně spí. Všechny se těší domů. Zvládly to na jedničku, jsou šikovné a zaslouží si pochvalu. Posíláme poslední  pozdravy.