Podzimní slavnost „Bramborový den“

Jak jsme oslavili podzim „Bramborovou slavností“ ……Tvoření a dílna proběhla na 4.třídě.

a na 2.třídě, kde jsme vyráběli a tvořili společně s rodiči.

Venku jsme vařili v královské bramborové kuchyni.

Rodiče byli za zásluhy pasováni „bramborovým řádem pana Brambory“ a to za výbornou domácí bramboračku, bramboráky, placky a za donesené produkty ze zahrádky.

Výrobky z královské dílny jsme si vystavili ve školce.

Bramborová olympiáda byla přeložena na příští týden. Děti o soutěže nepřijdou. Hned jak bude hezké počasí, tak si všichni zasportujeme.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům za donesené produkty ze zahrádky, za ochutnávku dobrot z brambor – bramboráky, výbornou bramboračku, placky a další. Poděkování patří také mamince Dryjové za zapůjčení zahradního grilu. Panu L. Řepíkovi za obsluhu u grilování.

Zvláštní poděkování patří firmě Horejsek Litoměřice za zapůjčení stanu pro grilování.

Celá akce se podařila díky zapojení všech zaměstnaců MŠ a úžasné paní kuchařky Vlaďky, která stihla připravit kromě stravování na celý den pro děti, také napečení bramboráčků pro všechny. Akce se  zúčastnilo asi 70 dětí a 65 rodičů.