Zahájení školního roku 2021/2022

Školní rok 2021/2022 začíná ve středu 1.9.2021. Ani tento rok se nevyhneme některým omezením a proto přinášíme pravidla platná od 1.9.2021  platná do odvolání.

V provozu budou všechny třídy bez omezení.

Provoz bude jako obvykle od 6,00 do 16,00 hodin.

Vzhledem k tomu, že máme v přízemí pouze jeden vchod a jednu společnou šatnu pro 62 dětí a vedle šatnu pro 16 dětí, jsou naše organizační možnosti velice omezené.

Nelze zabránit shlukování rodičů a dětí na tak malém prostoru.

Ale žádáme vás, abyste se v prvním týdnu, kdy bude umožněn vstup do budovy hlavně nově nastupujícím dětem s rodiči, v MŠ zdržovali jen po dobu nezbytně nutnou.

Pravidla:

1. Rodiče musí i nadále před MŠ dodržovat rozestupy.

2. Rodiče nových dětí se budou v MŠ zdržovat jen po dobu nezbytně nutnou.

3. Všechny dospělé osoby musí mít nasazenou roušku.

4. Do budovy je vstup umožněn takto: 1dítě navštěvující MŠ + 1 rodič doprovázející dítě.

5. Vstup do budovy rodičům bude zatím umožněn 1.týden v září, pokud se nezmění pravidla MZČR nebo MŠMT, nebo po vzájemné domluvě jinak.

6. V následujícím týdnu již bude probíhat předávání dětí jako za zvýšených hygienických opatření a to takto:

• Rodiče zazvoní a posléze předají dítě pracovnici MŠ, do budovy již nevstupují.

• Pracovnice školy změří dětem vstupujícím do MŠ teplotu/ne více než 37°C/.

• Dětem ošetří ruce dezinfekcí, odvede je do šatny, svlékne a předá dítě učitelce do třídy.

• Dítě je přijato, pokud nejeví příznaky nemoci. Děti s rýmou a kašlem přijímat nebudeme.

7. Vyzvedávání dětí bude probíhat stejným způsobem. Rodiče zazvoní či mohou předem zatelefonovat a domluvit se s učitelkou, která jim dítě připraví a předá.

8. Děti nebudou testovány, prostorách MŠ nemusí mít roušky.

9. Z hygienických důvodů nedávejte dětem hračky z domova!

10. Dítě může mít z domova svůj batůžek a v něm 1 čistou roušku pouze jako záložní

v případě výskytu koronaviru v MŠ. Jinak je nebudeme z batůžků vyndavat.

11. Stravování bude probíhat v běžném režimu, ale za dodržování přísnějších hygienických pravidel. Děti si nebudou připravovat příbory, pití ani talíře. Děti budou personálem poučeny.

12. Jestliže bude dítě vykazovat některý z možných příznaků COVID-19, bude kontaktován zákonný zástupce s ohledem na okamžité vyzvednutí dítěte a vyšetření lékařem.

V případě sebemenších příznaků (zvýšená teplota, kašel, ztráta čichu, chuti, zvracení, průjem, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest-rýma) bude dítě izolováno a vy

budete vyzváni k jeho neprodlenému vyzvednutí! Ostatní děti a zaměstnanci musí povinně použít roušky.

Při opětovném nástupu do MŠ předloží rodič potvrzení od lékaře či test, že je dítě zdravé. Taktéž při návratu z dovolené z rizikových zemí dle současné situace.

Je nutné mít v MŠ aktualizované údaje o kontaktech na zákonné zástupce.

13. Budeme upřednostňovat pobyt venku.

14. S ohledem na možná hygienická rizika jsme zrušili polední ústní hygienu a děti si již do MŠ nepřinesou kartáčky. Stejně tak si nenosí svůj hrneček. Nelze mít samoobslužná místa v pitném režimu.

* S dotazy se obracejte na ředitelku školy –416 532 344, 731 495 220.