Výstava COSMOS DISCOVERY PRAHA

Vážení rodiče,

rádi bychom vám pro vaše děti nabídli výlet na největší výstavu kosmonautiky COSMOS DISCOVERY.

Je poprvé v Praze.

Jelo by se přistaveným autobusem do Prahy na výstaviště do Holešovic. Program se platí vždy za 1 hodinu. Výstava je otevřena denně od 09:00-20:00.

U nás je předpoklad, že by program vypadal takto:

sraz v MŠ do 8,00 hodin

odjezd od MŠ v 8,15 hodin

svačina 9,15 – 10,00 hodin

výstava 10.00 hodin do 11.00 hodin

odjezd do MŠ 11,00 hodin

návrat do MŠ 12,00 hodin

oběd 12,15 – 13,00 hodin

odpolední klidové činnosti 13,00 – 14,00 hodin – možnost si vyzvednout děti, co chodí po obědě domů

Teprve až zjistíme zájem rodičů o akci, tak budeme moci objednat vstupenky a dopravu. Předpokládám, že se naplní pouze 1 autobus, tzn. 40-45 dětí. Při naplnění počtu celého autobusu by pak cena za výlet byla zhruba 200 Kč.

Přesně budu vědět až se zapíšete.

Akce bude určena pro děti ze 2., 3.,4. a 5.třídy. Pokud by byl o akci velký zájem, mohly by pak vyjet dva autobusy. Ale nepředpokládáme, že by se naplnily celé a pak by cena za výlet byla ještě o něco dražší, zhruba 220-250 Kč.

Ze stránek ticket portál:

Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Na ploše více než 2000 m2 uvidíte stovky originálních exponátů z USA i Ruska, unikátní sbírku skafandrů, části raketoplánů, orbitálních stanic i samotných kosmických lodí.
Zvláštní galerie je věnována americkým misím Apollo, sovětský program Sojuz je zastoupen nejen kosmickou lodí Sojuz, ale především průchozím modelem orbitální stanice MIR. Prezentovány budou i nejnovější projekty NASA, Space X a dalších národních agentur a soukromých firem, jež mají za cíl kolonizaci Měsíce či pilotovaný let na Mars.
V interaktivním Cosmocampu si vyzkoušíte náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie. Pro děti je připravena Dobrodružná stezka a dětská verze audioguidu.